Producenci

Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) to popularnie zwane systemy alarmowe. Ich podstawowym zadaniem jest wykrycie oraz poinformowanie o próbie kradzieży, włamania czy napadu - dzięki ochronie zarówno wnętrza obiektu, jak też obszaru zewnętrznego.
Serce systemu stanowi centrala alarmowa - dzisiaj najczęściej integrująca w sobie systemy monitoringu telefonicznego czy powiadamiania. Od jej funkcjonalności zależeć będą możliwości systemu, zarówno te obecne, jak i przyszłe - mając na względzie przyszłą rozbudowę systemu. Wybór centrali będzie miał także wpływ na komfort użytkowania i niezawodność całego systemu, jak również na estetykę eksponowanych elementów instalacji.
Centralki posiadają możliwość programowania z wykorzystaniem komputera, zarówno lokalnie, jak i zdalnie - w celu skontrolowania poprawności pracy systemu alarmowego. Bardziej zaawansowane modele umożliwiają szeroko pojętą integrację systemu sygnalizacji włamaniowej i pożarowej z elementami kontroli dostępu, czy realizację funkcji automatyki domowej. Ważnymi elementami systemu są czujki alarmowe. Ich funkcja polega na wykryciu próby wtargnięcia bądź obecności intruza na chronionym obszarze. Aby zapewnić możliwie najlepszą ochronę w danym przypadku, istnieje cała gama czujek wykorzystujących różne zjawiska fizyczne. Aby system alarmowy mógł być skuteczny, konieczna jest możliwość przekazania informacji o zdarzeniu alarmowym. Do tego wykorzystywane mogą być sygnalizatory zewnętrzne i wewnętrzne, zarówno sygnalizujące akustycznie, wytwarzając dźwięk o bardzo dużym natężeniu, jak i optycznie, z wykorzystaniem elementów błyskowych o dużej jasności. Rolą sygnalizatorów jest zarówno wystraszenie intruza, jak też przyciągnięcie uwagi osób znajdujących się w pobliżu miejsca zdarzenia.

Proponujemy systemy alarmowe takich firm jak:

  • SATEL
  • ELKRON
  • VISIONIC
  • JABLOTRON
  • BOSCH
  • PARADOX
  • ROPAM
  • RISCO
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl